Układamy podłogę. Niezbędne akcesoria

0
9576
listwy przypodłogowe

Akcesoria niezbędne przy układaniu drewnianych desek podłogowych.

Listwy wykończeniowe
Zestaw listew niezbędnych do układania podłogi z desek lub klepek uzupełniają listwy dylatacyjnych oraz progowe. Dopiero tak wykończona posadzka lśni pełnią swej urody i służy przez długie lata.

Listwy przypodłogowe
Do drewnianej podłogi pasować będą prawdziwe, drewniane listwy. W całości wykonane z drewna pokrytego naturalną okleiną (fornirem), zachowują wysoką stabilność kształtu. Okleina wykonana z różnych gatunków drewna pasuje do odpowiednich podłóg. Listwy nadają ułożonej podłodze ostateczny wygląd i pozwalają na zamaskowanie części przewodów.

Naturalne płyty podłogowe
Gdy warstwy podłoża (strop, wylewka) nie mają zadowalającej izolacji akustycznej lub termicznej, a zależy nam na ich poprawie, możemy użyć specjalnych płyt podłogowych. Są one produkowane jako podkład izolacyjny dla parkietów i drewnianych paneli podłogowych z naturalnych surowców i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Dzięki podatności na odkształcenia plastyczne nie występuje w nich naprężenie użytkowe. Cechuje je również łatwy montaż.

Cechy charakterystyczne:
wysoki stopień izolacji akustycznej do 26 dB(A), bardzo dobre zdolności izolacyjności cieplnej – 0,04 W/m °K, niwelują nierówności do 4 mm, zarysowania i pęknięcia w podłożach drewnianych i jastrychowych. Zbudowane są z drewna topolowego bez szkodliwych domieszek, są nieszkodliwe dla środowiska (poddają się utylizacji w 100%).

Ochronna mata podłogowa
Poliwęglanowe maty zapobiegają zniszczeniom wierzchniej warstwy podłogi, głównie spowodowanych korzystaniem z foteli biurowych.

Tektura falista
Tektura o odpowiedniej charakterystyce, służy do wyrównania niewielkich nierówności podłoża oraz dość efektywnie tłumi dźwięki. W odróżnieniu od pianek z tworzyw sztucznych przepuszcza parę wodną, pozwalając drewnu oddychać i nie sprężynuje.

Mata korkowa
Korek jest alternatywą dla tektury falistej. Jest on z pewnością jednym z najbardziej trwałych materiałów organicznych, a nowoczesne procesy technologiczne dodatkowo wzmacniają jego długowieczność. Nie nasiąka wodą, jest nieprzepuszczalny dla gazów i cieczy oraz dzięki dużemu nasyceniu suberyną korek trudno i powoli się pali.

Cechy charakterystyczne:
Skutecznie izoluje wnętrze od szkodliwego wpływu materiałów budowlanych, korek jest nieszkodliwy dla zdrowia, gdyż jest obojętny chemicznie.
Jest ściśliwy i elastyczny, powraca do poprzedniego kształtu, gdy przestaje podlegać naciskowi, antystatyczny, dlatego nie przyciąga i nie pochłania kurzu, nie powoduje alergii.

Zestaw montażowy Zestaw narzędzi niezbędnych do układania podłogi drewnianej takich jak dobijaki, klocki, szmatki, poziomnica.

Czytaj więcej: podłogi drewniane montaż

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here