Pytania o ogrzewanie podłogowe

0
18302
Ogrzewanie podłogowe - najważniejsze pytania. fot. Barlinek
listwy przypodłogowe
  1. Pytania o ogrzewanie podłogowe

Przedstawiamy kolejną porcję odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ogrzewania podłogowe.

Pytanie: Czy na podłodze z zamontowanym ogrzewaniem podłogowym można ustawiać duże meble i łóżko?

Odpowiedź: W powszechnej opinii w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym nie powinno ustawiać się dużych mebli czy łóżka. Jest w tym trochę racji, ponieważ duży element może utrudnić przepływ powietrza. Można jednak znaleźć rozwiązanie tego problemu. Wystarczy zdecydować się na meble czy łóżko na nogach (ok 10 cm w zupełności wystarczy), wówczas nie będzie zakłócony przepływ powietrza.

Pytanie: Czy ogrzewanie podłogowe jest drogie?

Odpowiedź: Z uwagi na większy nakład pracy fachowców na początku rzeczywiście ogrzewanie podłogowe jest droższe. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę codzienne użytkowanie, poniesione wydatki szybko się zwrócą. W pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym komfort cieplny jest odczuwalny przy temperaturze o dwa stopnie niższej, niż przy tradycyjnych grzejnikach. Oszczędności w domowym budżecie mogą sięgać nawet 20% miesięcznie.

Pytanie: Czy łatwo naprawić wodne ogrzewanie podłogowe gdy dojdzie do awarii?

Odpowiedź: Usunięcie nieszczelności w ogrzewaniu podłogowym jest łatwe, jeśli wiemy gdzie znajduje się wyciek. Jeśli nie wiemy gdzie dokładnie znajduje się nieszczelność można ją zlokalizować za pomocą kamery termowizyjnej, który precyzyjnie wskaże miejsce wycieku. Ale łatwo nie znaczy bez kłopotu, w przypadku posadzi, trzeba fragment skuć i naprawić miejsce. Jeśli mamy na podłodze Deskę Barlinecką, wymiana jednej deski też jest możliwa przez co możemy dostać się do źródła wycieku. Więcej przeczytaj na stronie Barlinka.

Pytanie: Czy to prawda, że wodne ogrzewanie podłogowe możemy wykorzystać latem do chłodzenia pomieszczenia?

Odpowiedź: Tak, wodne ogrzewanie podłogowe można wykorzystywać do chłodzenia pomieszczeń. Podczas pracy w trybie chłodzenia, woda, która w krąży w instalacji ma niższą temperaturę od panującej w pomieszczeniu – ogrzewa się odbierając ciepło z wnętrza (chłodzi pomieszczenie).

Zobacz więcej: deski podłogowe

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here