Płytki imitujące drewno

0
74499
Płytki imitujące drewno
Płytki imitujące drewno. Fot. Łazienki Opoczno
listwy przypodłogowe

Płytki imitujące naturalne drewno to modny trend we wzornictwie płytek. Przypominają drewniane panele i można coraz częściej spotkać w polskich kuchniach, łazienkach, przedpokojach ale też salonach i sypialniach.

Płytki ceramiczne idealnie imitują drewno (kolor, usłojenie oraz fakturę). Mogą mieć różne odcienie, odpowiadające różnym gatunkom drewna, w tym egotycznym). Są łatwe w utrzymaniu czystości.

Płytki imitujące drewno

Płytki podłogowe imitujące wygląd drewna najczęściej produkowane są w technologii gresu szkliwionego. Mnogość wzorów i wielkości odpowiadającym rozmiarom drewnianego parkietu pozwala osiągnąć ciekawe efekty wizualne. Płytki są bardziej wytrzymałe niż panele laminowane czy drewniany parkiet. Nie wycierają się, nie rysują i nie odkształcają. Płytki są też dobrym wyborem jeśli chcemy zamontować ogrzewanie podłogowe.

W łazience, gdzie ze względu na wysoką wilgotność nie zaleca się montowania drewnianej podłogi, idealnie sprawdzą się płytki. A wzór imitujący drewno w ciekawy sposób pozwoli przełamać najczęściej stosowaną biel i w ten sposób ocieplić pomieszczenie.

Zobacz też: podłogi drewniane

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here