Ochrona środowiska: Produkcja podłóg drewnianych, a ekologia

0
31314
Firma Barlinek wspiera ekologię i angażuje się w działania wspomagające ratowanie środowiska naturalnego.
listwy przypodłogowe

Produkcja z materiału tak szlachetnego jak drewno zobowiązuje szczególnie, dlatego też firmy odpowiedzialne i świadome ogromną wagę przywiązują do dbałości o środowisko naturalne.
Troska o ekologię na poziomie produkcji (nowoczesne systemy odpylania i wentylacji) czy racjonalna gospodarka odpadami to tylko niektóre z metod przyjaznych naszej Planecie.

Na uwagę zasługuje prowadzona przez firmę Barlinek proekologiczna inicjatywa „1 za 1”, której celem jest odnowa zasobów leśnych. Za każdą sprzedaną paczkę deski barlineckiej firma finansuje zakup jednej sadzonki. W ten sposób „Las Klientów Barlinka” to już 13 milionów drzew!

Piękno i czystość regionu Barlinka zainspirowały firmę do działań na rzecz zwierząt narażonych na nadmierną ekspansję człowieka. Barlinek S.A. wspiera finansowo reintrodukcję sokoła wędrownego – niezwykłego gatunku ptaków zagrożonych wyginięciem.

Wsparcie finansowe przyczyniło się także do realizacji prac renowacyjnych, pielęgnacji i opieki nad zabytkowym pomnikiem przyrody, jakim jest Dąb „Bartek”, drzewo będące prastarym symbolem Ziemi Świętokrzyskiej. Wiek „Bartka” ocenia się na ponad 1000 lat, co czyni go jednym z trzech najstarszych drzew w Polsce.

Czytaj więcej: podłogi drewniane

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here