Porady architekta: Drewniana podłoga do biura

0
11352
listwy przypodłogowe

Podłoga drewniana do biura musi spełniać pewne wymagania ze względu na specyfikę pomieszczenia biurowego, tzn. większe niż w mieszkaniu obciążenia oraz natężenie ruchu.

Rodzaj obciążeń w pomieszczeniach biurowych gwarantuje użytkowanie podłogi wielowarstwowej przez ok. 10-15 lat, oczywiście pod warunkiem prawidłowej pielęgnacji. Trwałość dobrych paneli laminowanych w takich obiektach to tylko maksymalnie 5 lat pod warunkiem, że wytarcia na krawędziach, które powstaną po roku nie będą przez klienta postrzegane jako element szpecący. Oczywiście w jednym i drugim przypadku muszą być zachowane wszystkie warunki prawidłowej eksploatacji podłóg drewnianych, a w szczególności miękkie kółka w fotelach i przeźroczyste maty pod krzesłami. Przewaga parkietu litego będzie widoczna tylko w pomieszczeniach biurowych mocno obciążonych, gdzie klient wchodzi na parkiet bezpośrednio z zewnątrz i jest duże ryzyko wnoszenia pewnych ilości piasku. Podobnie na podłogach tanecznych, halach sprzedaży, terminalach lotnisk, ciągach pieszych z pewnością będzie potrzeba częstszych renowacji.
W miejscach, w których jest dość duże natężenie ruchu, np. salon ekspozycyjny/wystawowy, można stosować gatunki zbliżone do drewna białego, np. klon lub brzoza. Najlepszy będzie bardzo twardy buk naturalny.

Czytaj więcej: podłoga drewniana

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here