Łóżko kontynentalne – czyli jakie?

0
1196
listwy przypodłogowe

Jakość snu znacząco wpływa na zdrowie. Efektywny wypoczynek pozwala działać skuteczniej i zapewnia lepsze samopoczucie. Wystarczy tylko wspomnieć, że w łóżku spędzamy prawie jedną trzecią długości życia. Dlatego coraz więcej osób stawia na duże i komfortowe łóżka kontynentalne. To meble, które pozwalają się dobrze wyspać nawet w małej sypialni.

Z pewnością nieraz widziałeś łóżko kontynentalne. Co to za mebel? Ma on wielkość grubego materaca na nóżkach. Często dochodzi do niego przymocowane na ścianie wezgłowie w postaci obicia pikowana tapicerką lub aksamitem. Łóżko kontynentalne to mebel bardzo popularny w hotelach i chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że można się na nim naprawdę dobrze wyspać. Coraz częściej znajduje też miejsce w naszych mieszkaniach. Z myślą o małych przestrzeniach, producenci oferują nawet łóżka kontynentalne z pojemnikiem.

Jak wygląda łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne to stabilny, wysoki mebel pokryty tapicerką. Mebel obowiązkowo musi być wsparty na czterech lub ośmiu wysokich nóżkach. W sklepach można dostać łózka kontynentalne z wbudowanym zagłówkiem – jest to cienka deska obita gąbką oraz materiałem. Bez problemu w ofercie firm meblarskich można znaleźć również łóżko kontynentalne bez zagłówka. Ogromną zaletą łóżka kontynentalnego jest to, że jego wymiary są właściwie takie same jak powierzchnia spania. Dzięki temu można wstawić je nawet do małej sypialni. Nie chcesz cały czas trzymać pościeli na wierzchu? Zdecyduj się na łóżko kontynentalne z pojemnikiem na pościel, w którym znajdzie się miejsce na wszystko to, co chcesz ukryć przed wzrokiem.

Łózko kontynentalne – opinie użytkowników

Wiele osób zastanawia się, czy dobrym pomysłem jest urządzenie sypialni z łóżkiem kontynentalnym. Opinie użytkowników są jednoznacznie pozytywne. Osoby na co dzień korzystające z mebla cenią go za wygodę. Warto przy tym zaznaczyć, że komfort snu zależy nie tyle od kształtu mebla, co od jakości i twardości wierzchniego materaca. Im cięższe osoby będą spały na łóżku kontynentalnym, tym miększy musi być materac. Ważne, aby kręgosłup zapadał się w niego w optymalnym stopniu – nadmierny ucisk na nerwy będzie powodował dyskomfort. Co jeszcze warto wiedzieć o łóżku kontynentalnym? W opiniach użytkowników często pojawia się wątek personalizacji mebla. Łóżko kontynentalne znajduje się w ofercie wielu producentów, dzięki czemu można łatwo dostosować je do swoich potrzeb, dowolnie zmieniając jego rozmiar oraz kolory obicia i nóżek.

 

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here