Środki pielęgnacyjne: Mydło

0
3527
listwy przypodłogowe

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że mydło roślinne jest idealnym środkiem do pielęgnacji powierzchni drewnianych. Naturalne roślinne kwasy tłuszczowe pomagają usuwać nawet ciężkie zabrudzenia, trudne do pokonania przy użyciu innych detergentów.

Mydłem roślinnym można zmywać nie tylko podłogi drewniane, lecz także blaty robocze. Środek ten dobrze czyści powierzchnie woskowane i olejowane. Jest przy tym bezpieczny dla ludzi i środowiska. W przypadku podłóg najlepiej sprawdza się mydło w płynie, gdyż silnie zabrudzoną powierzchnię drewna możemy czyścić bezpośrednio nierozcieńczonym preparatem. Jest to atut mydła, gdyż powierzchnie drewniane nie powinny być zalewane wodą. Lekkie zabrudzenia usuwa się szmatką nasączoną wodą i detergentem. Po takim zabiegu podłogę należy dokładnie wytrzeć do sucha.

W ofercie niektórych firm dostępne jest również specjalne mydło podłogowe o dużym stężeniu, służące do czyszczenia olejowanych powierzchni drewnianych. Nadaje się ono do pielęgnacji zarówno podłóg, mebli, jak i blatów kuchennych.

Czytaj więcej: podłogi drewniane pielęgnacja

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here