Wodne ogrzewanie podłogowe. Pytania i odpowiedzi

0
4748
Ogrzewanie podłogowe wodne. fot. Barlinek
listwy przypodłogowe

Zanim zdecydujemy się na montaż wodnego ogrzewania podłogowe, mamy wiele pytań i odpowiedzi. Wybraliśmy kilka najczęściej pojawiających się.

Pytanie: Czy wodne ogrzewanie podłogowe jest odpowiednie dla alergików?

Odpowiedź: Tak, w ogrzewaniu podłogowym ciepło przekazywane jest głównie przez promieniowanie, dzięki temu ruch powietrza jest bardzo ograniczony, co przekłada się na niewielką cyrkulację kurzu i mniejsze wysuszanie powietrza.

Pytanie: Czy ogrzewanie podłogowe jest w stanie ogrzać duże pomieszczenie?

Odpowiedź: Tak, w ogrzewaniu podłogowym ciepło oddawane jest przez całą powierzchnię podłogi. Zapewnia to równomierny rozkład temperatury w całym pomieszczeniu, nawet dużym. Aby uniknąć szybszego wychładzania w miejscach narażonych na to, czyli np. przy drzwiach balkonowych, należy zagęścić rozstaw rur grzejnych.

Pytanie: Podobno nie powinno montować ogrzewania podłogowe w sypialni?

Odpowiedź: Ogrzewanie podłogowe można układać w sypialni bez obaw, jednak należy pamiętać, że temperatura na wysokości 50 cm, czyli na wysokości łóżka wynosi najczęściej 21-22 st. Dla niektórych może być to zbyt wysoka temperatur, wówczas należy zamontować termostat i na noc ustawić niższą temperaturę.

Pytanie: Czy na ogrzewaniu podłogowym można układać podłogę z desek?

Odpowiedź: Jeśli zdecydujemy się na montaż ogrzewania podłogowe wówczas musimy zrezygnować z deski litej, która będzie się odkształcać. Natomiast możemy zamontować Deskę Barlinecką, której trójwarstwowa konstrukcja idealnie nadaje się na montaż na ogrzewaniu podłogowym.

Zobacz też: podłogi drewniane

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here