Deska barlinecka, czyli piękno prawdziwego drewna i stabilna konstrukcja

0
10648
listwy przypodłogowe

Wykonana z prawdziwego drewna Deska Barlinecka to produkt naturalny i szlachetny. Drewniane podłogi są zdrowsze i zdecydowanie trwalsze od sztucznych imitacji. W przeciwieństwie do paneli są przyjemnie ciepłe w dotyku, nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu ani roztoczy, przez co są idealnym rozwiązaniem dla alergików. Doskonale tłumią hałas, a dzięki zdolności absorbowania wilgoci regulują mikroklimat pomieszczenia. Drewniana Deska Barlinecka daje również możliwość kilkukrotnego szlifowania i wielokrotnej renowacji lakieru.

Na ogrzewanie podłogowe

Nie każda podłoga drewniana nadaje się
na ogrzewanie podłogowe. Deska Barlinecka, dzięki swojej warstwowej konstrukcji, doskonale przewodzi ciepło i może być z powodzeniem stosowana na ogrzewaniu podłogowym — zarówno elektrycznym, jak i wodnym. To jedna z jej przewag nad podłogami z drewna litego. Podłogę na ogrzewaniu można montować na oba sposoby: w systemie pływającym lub poprzez klejenie desek do podłoża.

Stabilna konstrukcja

Drewno ma naturalną skłonność do zmiany wymiarów pod wpływem zmian pogodowych wynikających z różnych pór roku. W warunkach wysokiej wilgotności pęcznieje, a przy niskiej – kurczy się. To dlatego zdarza się, że tradycyjne podłogi drewniane z litego drewna pęcznieją, skrzypią albo rozsychają się tworząc szczeliny. Deska Barlinecka w porównaniu do podłóg z drewna litego posiada ok. 10-krotnie większą stabilność wymiarową! Zbudowana jest z trzech warstw drewna klejonego krzyżowo. Taka konstrukcja znacząco ogranicza naturalną pracę drewna, zapewnia równowagę między poszczególnymi warstwami, a tym samym gwarantuje dużą stabilność podłogi, nawet przy zmieniających się warunkach temperatury i wilgotności.

Deska Barlinecka składa się z trzech warstw prawdziwego drewna ułożonych w nowoczesnej konstrukcji krzyżowej. Warstwowa budowa Deski Barlineckiej zapewnia dużą stabilność podłogi oraz pozwala najskuteczniej okiełznać siły natury. Jej budowa idealnie sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym.


WARSTWA WIERZCHNIA – wyselekcjonowane drewno europejskie lub egzotyczne o odpowiedniej grubości, wykończone lakierem lub olejem.

WARSTWA ŚRODKOWA I SPODNIA – krzyżowa konstrukcja wykonana z drewna iglastego.

Deska barlinecka jednopasmowa i trzypasmowa.

Konserwacja

Wilgotność powietrza w pomieszczeniu, w trakcie i po ułożeniu podłogi, powinna kształtować się na poziomie 45-65%, a temperatura na poziomie 18-26 C. W okresie grzewczym zaleca się używanie nawilżacza, aby wilgotność w pomieszczeniu nie spadała poniżej 45%.

Największymi wrogami drewnianych podłóg są woda i piasek. Czystość podłogi utrzymujemy poprzez zamiatanie, odkurzanie oraz okresowe przecieranie wilgotną, ale nie mokrą, szmatką. Podłogi nie można myć wodą, z tego względu zabronione jest używanie mopów.

Do bieżącej pielęgnacji zalecamy używanie środków z Barkiet Systemu, zgodnie z instrukcją zawartą na opakowaniu.

Dla ochrony drewnianej podłogi przed niszczącym działaniem piasku i wody, a w zimie również soli, należy ułożyć maty ochronne przy wejściu do domu lub mieszkania.

Cokoły, nogi oraz inne miejsca nacisku mebli na podłogę podklejamy filcem; niedopuszczalne jest mocowanie ich przy pomocy gwoździ. Należy unikać chodzenia po podłodze w butach na szpilce.

Układanie deski barlineckiej w pomieszczeniach mokrych (saunach, łazienkach, natryskach itp.) jest niewskazane.

Czytaj więcej o: deska barlinecka

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here