Inne okrycia okładzinowe

0
36675
listwy przypodłogowe

Wyposażając wnętrze, a w szczególności wybierając podłogę, chcemy uzyskać pomieszczenie, w którym będziemy się dobrze czuli. Należy przy tym pamiętać by prócz subiektywnego odczucia komfortu zadbać o bezpieczeństwo czy akustykę.

Maty podłogowe plecione oraz podkładki
Zazwyczaj wykonane są z trawy i stanowią element dekoracyjny za sprawą prostych, ale pięknych wzorów. Popularność zawdzięczają naturalnym i ekologicznym materiałom oraz swej lekkości. Rynek oferuje wręcz nieograniczony wybór wzorów, które można dobierać do już istniejącej zabudowy. Maty są dostępne w kompletach z podkładkami pod kubki, kwiaty czy meble.

Maty antypoślizgowe
To materiał wykonany z granulatu gumowego, który zapewnia porowatą powierzchnię. Poślizg obuwia jest kontrolowany a sama mata zapewnia także komfort poruszania się po elastycznym podłożu. Często wykorzystywane są do wykładania pomieszczeń gospodarczych, schodów i korytarzy a także balkonów, łazienek (do wykładania wanien i brodzików) i okolic basenów. Położone wewnątrz mieszkania zapobiegają przesuwaniu się dywanów oraz mebli.

Dywaniki
To wyroby z wykładziny dywanowej, które służą do wykańczania wnętrz. Ich mobilność sprawia, że znajdują zastosowanie w każdego rodzaju pomieszczeniach zarówno jako element dekoracyjny ale także jako funkcjonalny (łazienka, kuchnia).

Nawierzchnie gumowe
Służą głównie do wykładania placów dla dzieci, można nimi przykryć część podwórka przeznaczoną na miejsce zabaw. Nawierzchnie gumowe można spotkać także w okolicach basenów, w ogrodach i na tarasach. Specjalnie przygotowana nawierzchnia łagodzi skutki upadków nawet z kilku metrów a także izoluje i ociepla podłoże, dzięki czemu można na niej swobodnie siadać. Nawierzchnie gumowe są odporne nawet na największe zabrudzenia dlatego doskonale nadają się także na zewnątrz.

Wycieraczki
Są niezbędne w każdym domu gdyż zapobiegają wnoszenia brudu z zewnątrz a tym samym zwiększają żywotność podłóg w mieszkaniu. W zależności od upodobań klienta w ofercie są dostępne wycieraczki gumowo-tekstylne, szczotkowe, gumowe, kokosowe i gumowo-kokosowe.

Chodniki
To powrót do tradycji, głównie za sprawą wzorów etnicznych. Stabilność chodnika można poprawić stosując jako podłoże, oddychającej pianki antypoślizgowej. Zapobiega ona jednocześnie „poceniu” się podłoża.

Zobacz także: podłogi drewniane

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here