Wykładziny elastyczne

0
7785
listwy przypodłogowe

To wykładziny winylowe wykorzystywane do wnętrz intensywnie użytkowanych i narażonych na zabrudzenia. Są ciepłe i przyjemne w dotyku i przede wszystkim – niedrogie oraz proste w montażu. Nie mają fug i szczelin, a co za tym idzie, są higieniczne i idealne dla alergików. Nie znaczy to jednak, iż takie wykładziny są mniej atrakcyjne gdyż dostępne są w wielu wzorach.

Jednowarstwowe wykładziny elastyczne są jednolite w całym przekroju. Wykonane z polichlorku winylu odporne są na uszkodzenia mechaniczne i ścieralność jednak ze względu na brak warstwy spodniej nie tłumią dźwięków i nie amortyzują upadków.

Dwuwarstwowe wykładziny na podkładzie PVC maja wtłoczoną dodatkową wierzchnią warstwę PVC (warstwa dekoracyjna z nadrukowanym wzorem), która zapobiega odkształcaniu.

Trójwarstwowe wykładziny prócz podkładu, którym może być włóknina poliestrowa lub spienione PVC oraz warstwy dekoracyjnej mają jeszcze warstwę wierzchnią – przezroczysta folię. Dzięki temu wykładzina może charakteryzować się powierzchnią gładką lub moletowaną (głębokotłoczoną), która jest łatwa w oczyszczaniu. Poszczególne warstwy takiej wykładziny są ze sobą dokładnie połączone tak, aby wykładzina nie ulegała rozwarstwianiu. Wykładziny wielowarstwowe nadają się do wszystkich pomieszczeń mieszkalnych prócz tarasów i balkonów gdyż nie są odporne na warunki atmosferyczne. Ich wielowarstwowa budowa świetnie nadaje się do intensywnie użytkowanych wnętrz gdyż ma właściwości amortyzujące.

Wykładziny z linoleum powstają w wyniku sprasowania z podkładem z juty naturalnej mieszanki oleju lnianego, mączki drzewnej, żywić i pigmentów. Naturalne, nieprzetwarzane surowce użyte do produkcji wykładziny czynią ją bakteriostatyczną i chętnie wybieraną zarówno do wnętrz mieszkalnych jak i obiektów użyteczności publicznej. Linoleum charakteryzują właściwości elektrostatyczne, jest odporne na zabrudzenia oraz zarysowania i jest łatwe w utrzymaniu. Taka wykładzina jest zawsze ciepła i dlatego można chodzić po niej boso, a co za tym idzie, wykładać nią podłogę w pokojach dla dzieci. Co więcej, kawałki linoleum można ze sobą zgrzewać za pomocą specjalnych sznurów, które powodują, iż łączenia są niewidoczne.

Wykładziny z kauczuków syntetycznych ze względu na odporność na działanie związków chemicznych, uszkodzeń mechanicznych oraz nienasiąkliwość popularne są we wnętrzach typu warsztat, piwnica.

Wykładziny korkowe przeznaczone dla alergików są lekkie i stanowią idealna warstwę izolującą oraz amortyzującą.

Zobacz także: podłogi drewniane

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here