Jak wygląda modna łazienka?

0
907
listwy przypodłogowe

Jak wygląda modna łazienka? Trendy 2020 pozytywnie zaskakują. Nowoczesne łazienki urządzamy w zgodzie z naturą. We wnętrzach dominują drewno, metal i szkło oraz drewnopodobny gres i terakota. Kolory zastosowane w pomieszczeniach są jasne i subtelne. Nie brakuje w nich też barwnych akcentów, które urozmaicają wystrój. Co więcej, do łazienki warto wstawić kwiaty lub ciekawe, roślinne kompozycje.

Zgodnie z trendami 2020 łazienka ma być chłodna i minimalistyczna. Główną ozdobą wnętrza stają się subtelne dodatki. W nowoczesnych aranżacjach dominują białe płytki, złamane mozaiką, podłogą imitująca drewno albo subtelnymi wstawkami kolorystycznymi. W modzie są również wolnostojące wanny oraz przyciągające wzrok baterie wykonane z brązu, miedzi lub takie pokryte czarną powłoką.

Łazienka 2020 – trendy kolorystyczne

Modna łazienka wyłożona jest płytkami w dużym formacie. Wśród wykorzystywanych materiałów króluje marmur oraz gres i terakota w kolorze surowej bieli lub w wariancie drewnopodobnym. Dużym zainteresowaniem cieszą się także płytki wielkoformatowe imitujące drobną, biżuteryjną mozaikę w stylu retro. Co ważne, zarówno drewno, jak i mozaika może występować na podłodze i na ścianach. Jeśli chodzi o kolorystykę, to dominuje biel oraz delikatna śmietanka, którą łączymy z brązami, granatem, szarością i nasyconymi odcieniami zieleni. Ciekawym pomysłem na stworzenie wyróżniającej się łazienki jest urządzenie jej w czerni. Taki wystrój warto ożywić zielenią oraz odpowiednio doświetlić. Rezultat może być naprawdę efektowny.

 Wyposażenie łazienki – trendy 2020

Zgodnie z obowiązującymi trendami 2020, łazienki są wypełnione przestrzenią, w której ustawione są wanna wolnostojąca i wolnostojąca bateria. Może znaleźć się w nich również miejsca na ratanowy fotel oraz wolnostojące kwiaty. W mniejszych łazienkach lepiej postawić na wannę wolnostojącą przyścienną. To urządzenie, które łączy w sobie estetykę i funkcjonalność. Zgodnie z trendami 2020, łazienka wyposażana jest w wannę, przyciągającą wzrok nietuzinkową formą, a przy tym łatwo do niej doprowadzić instalację wodną i kanalizację. Dużą rolę w wyglądzie nowoczesnej łazienki pełnią dodatki. W tym roku stawiamy przede wszystkim na białą ceramikę oraz drewniane blaty. Jeśli lubisz ekstrawagancję, możesz zdecydować się na kolorową armaturę.

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here