Jak wygląda stylowa kuchnia? Trendy 2020

0
962
listwy przypodłogowe

Jak wygląda stylowa kuchnia 2020? Trendy są jasne kolory, naturalne materiały i funkcjonalne rozwiązania. Bardzo dużą rolę pełni także ekologia. Projektanci cenią przestrzeń. Dlatego kuchnie trendy 2020 są zwykle otwarte na salon lub jadalnię. Jasne meble, dobre oświetlenie i ciekawe detale tworzą lekką kompozycję, która cieszy wzrok.

Nowoczesne kuchnie to przede wszystkim wnętrza, w których panuje porządek i minimalizm. Puste blaty zachęcają do przygotowywania potraw. Próżno na nich szukać łapaczy kurzu i podręcznych drobiazgów. Dodatki pochowane są w szafkach i szufladach. Na blatach znajduje się jedynie miejsce na najpotrzebniejsze przedmioty – małe AGD i kwiaty w szklanym wazonie. Zastawa stołowa i dodatki mogą być co najwyżej wyeksponowane w szklanych, podświetlonych witrynach.

Biel i drewno są trendy – kuchnia 2020 w dobrym stylu

W najmodniejszych kuchniach dominuje jasna kolorystyka. Ściany pokrywają białe płytki lub jasna farba. Może ona zdobić wszystkie płaszczyzny lub większość. Zdarza się, że jedna ze ścian wyróżnia się i jest pokryta drewnem lub betonem architektonicznym. Jakie są najlepsze meble do nowoczesnej kuchni? Trendy 2020 dopuszczają dużą dowolność. Szafki mogą mieć białe fronty w macie lub połysku. Meble często też zaskakują kolorem, który wyróżnia się na tle jasnych ścian. Na topie są przede wszystkim szafki wykończone w drewnie, czerni, granacie i szarości. Mówiąc o kuchni, warto również zwrócić uwagę na podłogę. Zazwyczaj dekorowana jest ona mozaiką lub płytkami imitującymi drewno. Wnętrza, w których się gotuje są zbyt podatne na wpływ wilgoci do tego, by ułożyć na podłodze naturalne deski. Dlatego lepiej zastąpić je gresem o wybarwieniu i rysunku przypominającym prawdziwe deski.

Salon z aneksem? Jadalnia i kuchnia? Trendy 2020

Główną cechą nowoczesnych mieszkań jest funkcjonalność. Jak przenosi się ona na kuchnie? Trendy 2020 wskazują na to, by otworzyć ją na salon lub jadalnię. Ważne, aby zachować odpowiednie odległości pomiędzy poszczególnymi sprzętami oraz zadbać o wygodne ciągi komunikacyjne. Należy również zatroszczyć się o spójność aranżacji – kolorystka kuchni oraz design mebli powinny być dostosowane do stylu panującego w salonie. Dobrym pomysłem na podział przestrzeni na część kuchenną i wypoczynkową, będzie zaaranżowanie wyspy kuchennej z szafek, która stanie się wygodnym miejscem do przygotowywania posiłków. Jeśli od strony salonu ustawimy przy niej stołki barowe, wyspa zyska też funkcję pomocniczego stolika.

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here