Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Deski na ścianie

0
1512
listwy przypodłogowe

Drewno na ścianę cieszy się coraz większą popularnością. Naturalne okładziny świetnie odnajdują się w nowoczesnych wnętrzach, a do tego doskonale komponują się również z klasyką. Deski na ścianie sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne, stylowe i nabiera smaku. Instalacja naturalnych drewnianych desek, tak jak i montaż paneli podłogowych na ścianie, jest prosta i nie wymaga wiele czasu.

Deski na ścianie – naturalnie, nowocześnie i z klasą

W sklepach można kupić drewniane deski na ścianę zrobione z różnych gatunków drewna. Są one dostępne w wielu szerokościach, kolorach i wzorach lica, dzięki czemu można je łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb aranżacyjnych. Deski na ścianie w salonie mogą mieć ciemną barwę, która doda charakteru przestronnemu wnętrzu. Natomiast białe deski na ścianie w małej sypialni optycznie ją powiększą. Przy tym drewniana ściana doskonale wpisuje się w trend aranżacji wnętrz w zgodzie z naturą, które jest cenione od wieków. Deski mogą pokrywać całą ścianę lub jej fragment. Istotny jest nie tylko sam wygląd paneli na ścianie, ale także kierunek ich ułożenia. Deski położone poziomo względem podłogi optycznie wydłużają ścianę, te układane pionowo wizualnie podnoszą sufit. Ciekawym pomysłem jest także ściana, na której drewniana okładzina ścienna jest układana na skos – takie rozwiązanie łączy w sobie klasykę z nowoczesnością.

Jak zamontować drewno na ścianę?

Ściana z desek nie jest trudna do instalacji. Najlepiej oczywiście uporają się z nią fachowcy z doświadczeniem, jednak osoby z zapałem do domowego majsterkowania również z pewnością dadzą sobie radę. Drewniane deski na ścianę od firmy Barlinek instaluje się za pomocą specjalnych klipsów montażowych. Oprócz nich potrzeba jeszcze kilku powszechnie dostępnych narzędzi, takich jak m.in. poziomica czy płaskowniki. Montaż paneli podłogowych na ścianie przeprowadza się w oparciu o łaty, które przymocowuje się kołkami rozporowymi. To właśnie do tych legarów dokleja się deski na ścianę, które dodatkowo od góry są mocowane klipsami.

Zobacz instrukcję montażu: deski na ścianie

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here