Panele winylowe – opinie

0
3645
Vinyl laminate. Laying of the floor covering. A worker installing a new vinyl tile on the floor
listwy przypodłogowe

 Czy warto pokusić się o położenie na podłodze paneli winylowych? Opinie o tym produkcie w większości są dobre. Użytkownicy winyli cenią to, że produkt jest łatwy w montażu i dobrze wygląda. Do tego panele winylowe są odporne na odkształcenia, nie puchną pod wpływem wilgoci i są niezwykle trwałe.

Czym są popularne winyle? To panele z polichlorku winylu. Choć z pozoru mogą kojarzyć się z płytkami winylowymi i wykładzinami sprzed lat, w rzeczywistości w niczym ich nie przypominają. Współczesne panele winylowe mają bardzo wysoką jakość i świetny wygląd. Dlatego stale zyskują na popularności i coraz częściej pojawiają się we wnętrzach mieszkalnych.

Czy warto zdecydować się na podłogi winylowe? opinie użytkowników świadczą o tym, że tak

Panele winylowe nie wymagają codziennej pielęgnacji. Wystarczy je odkurzać i myć, a latami zachowają perfekcyjny wygląd. Dla wielu ich zaletą jest też to, że podłogi winylowe są znacznie tańsze od podłóg drewnianych i luksusowych płytek. Jednak największym plusem paneli winylowych jest ich trwałość. Nawet przy wystawieniu na działanie intensywnych czynników atmosferycznych zachowują nienaganny wygląd. To dlatego są bardzo często instalowane w miejscach użyteczności publicznej, w których codziennie podłoga narażona jest na intensywną eksploatację. Nie są przy tym ognioodporne, więc należy uważać na to, by nie były poddane na wpływ zbyt wysokiej temperatury, np. iskier z kominka.

Jak są zbudowane panele winylowe?

Budowa wszystkich wodoodpornych podłóg LVT jest podobna. Każda winylowa płytka składa się z kilku warstw. Wierzchnia to odporny poliuretan, który nie chłonie wody i jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Pod nim znajduje się kolejna ochronna przezroczysta warstwa, pod którą dopiero nadrukowany jest wzór paneli winylowych. Opinie użytkowników na temat tego produktu są tak przychylne również dlatego, że nowoczesne płatki LVT dostępne są w dziesiątkach wzorów. Na rynku można znaleźć produkty do złudzenia imitujące drewno, kamień czy gres. Ich wzór to nadruk wykonany na podstawie wysokiej jakości naturalnych materiałów, dzięki czemu w stu procentach odzwierciedla ich piękno. Warto wspomnieć, że niektóre panele winylowe są wzbogacone o warstwę korka, który stanowi dodatkową izolację termoakustyczną.

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here