Jak optycznie powiększyć pokój?

0
1776
listwy przypodłogowe

Jak powiększyć pokój? Wcale nie trzeba wyburzać ścian. Wystarczy wykorzystać odpowiednią kolorystykę, grę światła oraz stosowne umeblowanie. Najważniejsze, by wszystko starannie zaaranżować. Niewielki pokój urządzony z pomysłem stanie się przyjemnym miejscem do życia.

Jak optycznie powiększyć pokój?

W polskich mieszkaniach, zwłaszcza tych w blokach, pokoje są bardzo małe. Wiele z nich przy tym ma ułożenie, do którego wpada niewiele światła. Jak wizualnie poszerzyć pokój? Dobrze wykorzystać do tego kolor. Krótsze ściany trzeba pomalować ciemniejszymi barwami, a dłuższe jaśniejszymi. Bardzo ważne również, by w małym pokoju zarówno sufit, jak i podłoga miały jasne barwy. Świetnie sprawdzą się tu jasne, drewniane deski. Warto wspomnieć, że im węższe deski, tym wnętrze wydaje się przestronniejsze. Dekoracyjnego charakteru aranżacji doda ułożenie ich w jodełkę. Kolejnym sposobem na to, jak optycznie powiększyć wąski pokój, będzie odpowiednie ustawienie mebli. Dobrze, by miały one jasne barwy. Szafy od ziemi do sufitu powinny znaleźć się na krótszej ścianie – wtedy wnętrze stanie się bardziej kwadratowe. Ponadto niech w pomieszczeniu znajdą się jedynie niezbędne sprzęty. Najlepiej, aby wypoczynek, komody i biblioteczki były ustawione na wysokich nóżkach. Oświetlenie ma być rozproszone. Punktowe reflektory muszą znaleźć się tam, gdzie najczęściej przebywasz – na przykład przy fotelu, obok łóżka, nad biurkiem. Następną metodą na to, jak powiększyć optycznie pokój, jest umiar. W małym wnętrzu nie ma miejsca na ciężkie zasłony i obrusy. Lepiej postawić tu na skandynawski minimalizm i ład.

Jak optycznie powiększyć salon?

Salon ma zwykle nieregularne kształty. Możesz wykorzystać je do tego, by poeksperymentować z farbami. Jak powiększyć pokój kolorem? Ciekawym pomysłem jest pomalowanie całego pomieszczenia jasną barwą i wypełnienie wnęk ciemnymi odcieniami, które je wizualnie spłycą. Czy jest jakiś sposób na to, jak optycznie powiększyć pokój tapetą? Oczywiście. W salonie można wykorzystać tapetę 3D, dającą poczucie głębi. Ciekawym pomysłem będzie też wyklejenie krótszych ścian tapetą w poziome pasy. Kolejną metodą na to, jak optycznie powiększyć pomieszczenie, jest ułożenie desek drewnianych na podłodze, ale nie tylko – można również położyć je na ścianie. Jasna, a nawet biała deska sprawi, że wnętrze staje się wyraźnie przestronniejsze.

Zobacz także: jak optycznie powiększyć pokój

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here