Inspiracje. Czy ciemna podłoga pasuje do mieszkania?

0
24654
listwy przypodłogowe

Podłogi o ciemnym czy wręcz czarnym barwieniu rzadko są stosowane w aranżacji wnętrze. Ponieważ utarło się przekonanie, że ciemna podłoga optycznie zmniejsza pomieszczenie.

Ale czy na pewno? Podłoga drewniane o ciemnym wybarwieniu w połączeniu z jasnymi, neutralnymi ścianami może stworzyć wyjątkowy ciekawy kontrast. Ciemny kolor podłogi nadaje wnętrzom polotu, jednocześnie czarna barwa często kojarzona jest jako luksusowa.

No właśnie do jakich wnętrz pasuje czarna podłoga? Drewniana podłoga w kolorze czarnym ze względu na swój wyrafinowany wygląd pasuje do wnętrz eleganckich, w stylu nowoczesnej klasyki, w stylu nowoczesnym i oczywiście nowojorskim. Do czarnej podłogi pasują meble drewniane, również czarne i wszystkie lakierowane. Jeśli wybieramy ciemne meble warto pomyśleć o dywanie – wtedy meble będą lepiej widoczne. Na czarnej podłodze pięknie wyglądają meble tapicerowane, szczególnie tkaninami we wzory geometryczne. Uzupełnieniem aranżacji wnętrz z podłogą drewnianą w kolorze czarnym będą także meble z elementami błyszczącego metalu, szkła i luster. Sztuka lub fotografie na ścianach umieszczone za szkłem będą odbijały światło podkreślając urodę czarnej podłogi.

Ciemna podłoga Dąb Panforte Grande. fot. Barlinek

 

 

Ciemna podłoga Dąb Affogato Grande. fot. Barlinek

Zobacz więcej: ciemna podłoga w salonie

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here