Beton architektoniczny – czy warto?

0
1361
3D render of large sofa on concrete floor with wide blank wall beside tall window. Sunlight streaming in from side.
listwy przypodłogowe

Industrialne elementy coraz śmielej wkraczają do naszych wnętrz. Prawdziwym hitem ostatnich sezonów jest beton architektoniczny. Są to betonowe płyty o charakterystycznej, efektownej strukturze, które służą do okładania ścian. Rozwiązaniem bardzo często spotykanym w katalogach wnętrz jest beton architektoniczny w salonie. Płyty można też zaaranżować w kuchni czy łazience.

Beton architektoniczny niejedno ma imię. Płyty o dość dużych gabarytach są najpopularniejszą odsłoną tego materiału dekoracyjnego, jednak niejedyną. W katalogach można spotkać dekoracje składające się geometrycznych betonowych brył lub betonowe puzzle. Dostępne na rynku typy betonu architektonicznego różnią się od siebie gęstością, strukturą i kolorem. Jeśli planujesz wykorzystać ten materiał we wnętrzu, starannie wybierz jego rodzaj.

Beton architektoniczny w salonie. Czy warto?

Do aranżacji w jakim stylu będzie pasował beton architektoniczny w salonie. To dobry wybór jeśli chcesz urządzić wnętrze w klimacie loftowym lub minimalistycznym. Betonowe płyty z pewnością nadadzą salonowi nowoczesnego charakteru. Jak uzyskać efekt betonu na ścianie? Można zastosować tynk lub farbę, która ma imitować fakturę tego materiału. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że takie rozwiązanie wygląda źle na dużej powierzchni. Jeśli marzysz o betonie architektonicznym w salonie i chcesz, by wnętrze prezentowało się stylowo, to zdecyduj się na wysokiej jakości betonowe płyty. Tylko dzięki nim uzyskasz pożądany efekt.

Beton architektoniczny – cena i montaż

Ile kosztuje beton architektoniczny? Cena betonu za jeden metr kwadratowy kształtuje się w przedziale od niespełna stu do prawie pięciuset złotych. Wszystko zależy od gęstości i jakości mieszanki. Warto przy tym zaznaczyć, że płyty betonowe mają dość duże rozmiary. Do tych najczęściej występujących na rynku należą formaty 150×60 cm, 120×60 cm, 100×50 cm. Jak je zamontować? Płyty przymocowuje się na ścianach dostosowywanych do dużych obciążeń. Beton jest naprawdę ciężki. Można zainstalować go na kilka sposób. Najpopularniejszym z nich są kotwy, które utrzymują płyty w dobrych miejscach. Umieszcza się je w ścianach, a następnie przywiesza się na nich beton. Alternatywą dla nich są specjalne wieszaki, które również znajdują się w ścianach. Popularnym sposobem montażu betonu architektonicznego jest technika mieszana, w której wiązania wzmacniane są za pomocą kleju.

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here