Wanna wolnostojąca. Czy jest praktyczna?

0
1047
listwy przypodłogowe

Wanna wolnostojąca coraz częściej zajmuje miejsce w naszych łazienkach. To przedmiot, który jest nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny. Na rynku dostępne są wanny wolnostojące w różnych stylach – klasyczne i nowoczesne. Bez trudu można znaleźć model dopasowany do estetyki konkretnej łazienki. Czy warto kupić wannę wolnostojącą? To rozwiązanie ma zarówno zalety, jak i pewne wady.

Wanny wolnostojące, tak samo jak i wanny z obudową, mają szerokie grono zwolenników i przeciwników. Ich sympatycy cenią je przede wszystkim za wyjątkowy design. Wanna wolnostojąca staje się tym dla łazienki tym, czym biżuteria dla stylizacji. Dodaje jej charakteru. Natomiast osoby niechętne wannom wolnostojącym wskazują na ich mniejszą praktyczność – taki mebel jest nieco trudniejszy do utrzymania w czystości, ponadto jest dość drogi w montażu.

Czy wanna wolnostojąca jest praktyczna?

Wanna wolnostojąca z pewnością jest estetyczna, ale czy praktyczna? Montaż wanny wolnostojącej nie jest łatwy. To rozwiązanie, które wymaga odpowiedniego montażu odpływu. Ponadto zazwyczaj wanny wolnostojące muszą być dodatkowo wyposażone w wolnostojące baterie, które mają dopływ wody bezpośrednio z przyłączy znajdujących się w podłodze. Ponadto wanna wolnostojąca to zdecydowanie rozwiązanie do przestronnej łazienki. W małym wnętrzu nie da się zauważyć jej walorów. Co ważne, ustawiając wannę wolnostojącą w dużym pokoju kąpielowym, trzeba pamiętać o tym, by zapewnić osobie kąpiącej się pełne poczucie intymności. Urządzenie znajdujące się w samym centrum wnętrza, choć estetyczne, może być zwyczajnie niepraktyczne.

Wanna wolnostojąca przyścienna – jak wykorzystać jej potencjał?

Dobrą alternatywa dla wanny wolnostojącej, która łączy w sobie jej piękno z praktycznością urządzenia w obudowie, jest wanna wolnostojąca przyścienna. Dzięki temu, że mebel znajduje się blisko wszystkich przyłączy, można łatwo podłączyć baterię oraz odpływ wody. Do tego takie rozwiązanie sprawdzi się nawet w średnich łazienkach, a w dużych pokojach kąpielowych zapewni pewne poczucie intymności. Wanny przyścienne dostępne są w różnych wzorach. Bez trudu można znaleźć model pasujący do łazienki w stylu rustykalnym albo loftowym. Oferty sprzedawców pełne są też minimalistycznych propozycji, które będą pasowały do każdego wnętrza.

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here