Sypialnia z garderobą – wygodny domowy azyl

0
1348
listwy przypodłogowe

Sypialnia z garderobą to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. W domu, zwłaszcza z poddaszem użytkowym, łatwo wygospodarować na nią miejsce. Trudniej może być w mieszkaniu w bloku czy kamienicy. Warto jednak wyjść poza schemat – nawet w niewielkiej przestrzeni można zmieścić wygodną sypialnię z garderobą.

Ulokowanie garderoby w sypialni lub tuż obok to najbardziej naturalny układ. Jeszcze lepiej, gdy oprócz garderoby sypialnia ma też łazienkę. Razem pomieszczenia te stworzą zaciszną strefę, w której przyjemnie będzie zacząć nowy dzień, a wieczorem skryć się w niej i wypocząć. Warto zadbać, by sypialnia z garderobą były spójne. Taki efekt zapewnią na przykład ściany pomalowane podobny kolor oraz naturalna drewniana podłoga.

Sypialnia na poddaszu z garderobą – optymalne wykorzystanie przestrzeni

Wygodne urządzenie sypialni na poddaszu z garderobą może być nieco kłopotliwe ze względu na skosy. Jeśli sypialnia jest spora, można jej część oddzielić za pomocą ścianki i stworzyć osobne pomieszczenie za drzwiami lub kotarą albo też zostawić garderobę częściowo otwartą. Warto zatroszczyć się o spójność obu części sypialni, na przykład za pomocą jednakowej podłogi. W mniejszej sypialni można zabudować przestrzeń pod skosem, umieszczając tam półki i drążki na wieszaki. Wystarczy kilkadziesiąt centymetrów, by zyskać pojemną garderobę i w pełni wykorzystać potencjał poddasza. Otwarte półki są ciekawym sposobem na aranżację wnętrza, wymaga to jednak ciągłej dbałości o porządek. Taką garderobę można też zamknąć za pomocą paneli przesuwnych albo drzwi na zawiasach. Dzięki nim można nadać sypialni niepowtarzalny styl.

Sypialnia z łazienką i garderobą – luksus i komfort

Połączenie sypialni z łazienką i garderobą pozwoli stworzyć w domu prywatny azyl. Osobista łazienka, niedostępna dla reszty domowników, będzie wyjątkowym miejscem do relaksu po długim dniu i pozwoli dobrze przygotować się na nowe wyzwania stawiane przez kolejne dwadzieścia cztery godziny – zwłaszcza gdy do drzwi nie dobijają się młodsi członkowie rodziny. Komfort i wygoda, jakie daje umieszczenie sypialni z łazienką i garderobą, są nie do przecenienia. W nowoczesnych aranżacjach często stawia się na otwarty plan, łącząc te trzy pomieszczenia w jedną efektowną przestrzeń. Także w tym przypadku decydująca będzie spójność aranżacji – identyczna podłoga na całej powierzchni i meble w tym samym stylu. Taki układ sprawia, że we własnym domu można poczuć się naprawdę luksusowo.

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here