Aranżacja salonu o małej powierzchni

0
1369
listwy przypodłogowe

Aranżacja salonu to prawdziwe wyzwanie. Jest to centralne pomieszczenie w domu i to zwykle w nim toczy się życie całej rodziny. To właśnie tu odpoczywamy i celebrujemy najważniejsze chwile. Jak go urządzić? Możliwości jej wiele – od spokojnej klasyki, poprzez minimalistyczny styl skandynawski po efektowny wystrój w stylu glamour. Jeśli szukasz inspiracji na aranżację salonu, przeczytaj nasz artykuł. Podpowiadamy, jak zaaranżować efektowny salon na małej przestrzeni.

W katalogach wnętrz zwykle można podziwiać przestronne salony w domach jednorodzinnych, w których jest miejsce na wszystko. W małych mieszkaniach salony mają tylko kilkanaście metrów kwadratowych powierzchni. Największe salony w mieszkaniach dochodzą do rozmiaru dwudziestu pięciu metrów – to zaledwie ułamek tego, czym mogą pochwalić się mieszkańcy domów. Czy na tak małej przestrzeni można urządzić się wygodnie i stylowo? Oczywiście.

Aranżacja salonu w bloku – zrób to z pomysłem

Aranżacja małego salonu wymaga starannego zaplanowania. Przede wszystkim zacznij od barw. Niewielkie pomieszczenie powinno wydawać się jasne i przestronne. Pomogą w tym jasne kolory. Jeśli bardzo zależy Ci na ciemnym akcencie, nanieś go tylko na jedną ze ścian. Ciemniejszą barwą możesz tez pokryć wnękę – dzięki temu będzie wydawała się mniejsza. Ponadto aranżując salon w bloku, trzeba również pomyśleć o układzie mebli. Obowiązkowym elementem salonu jest wypoczynek. Wygodna kanapa, fotele i stolik kawowy powinny pomieścić wszystkich domowników, a przy tym nie mogą zagracić pokoju. Co więcej, w bloku ważna jest przestrzeń do przechowywania. Zastanów się nad tym, jakie meble mogą Ci ją zapewnić. Może dobrym pomysłem będzie zabudowanie jednej ze ścian szafą z lustrem?

Aranżacja małego salonu – o czym pamiętać

Aranżacja salonu w bloku musi być wyważona. Ważne, by w pokoju nie znalazło się zbyt wiele kolorów, struktur i dekoracji, które wprowadzą do niego bałagan. Pokój musi być funkcjonalny. Oznacza to, że meble nie powinny blokować ciągów komunikacyjnych, a przy tym muszą pozwalać na komfortowy wypoczynek. Dobrym pomysłem na modny salon w bloku będzie urządzenie go w barwach ziemi z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Taki ponadczasowy wystrój pozwoli naprawdę wypocząć. Warto zaznaczyć, że właściciele małych salonów wcale nie muszą rezygnować z kominka. Co prawda w bloku trudno sobie pozwolić na taki opalany węglem. Można jednak z powodzeniem wstawić w salonie kominek gazowy lub elektryczny, dzięki któremu uzyskasz wyjątkowy nastrój.

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here