Płytki podłogowe drewnopodobne

0
2839
listwy przypodłogowe

Płytki podłogowe drewnopodobne to jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Coraz częściej stają się elementem wystroju salonu otwartego na kuchnię. Równie popularne jest układanie ich w łazience, korytarzu, a nawet na tarasie. Czym płytki podłogowe drewnopodobne różnią się od klasycznej drewnianej podłogi? W jakich pomieszczeniach sprawdzają się najlepiej?

W sklepach można znaleźć dwa rodzaje płytek drewnopodobnych. Droższa z nich to wytrzymały gres, a tańsza nieco mniej odporna terakota. Dodatkowo płytki drewnopodobne z gresu mogą być pokryte warstwą szkliwa, która podnosi ich wytrzymałość. Na rynku dostępne są też płytki drewnopodobne mrozoodporne, które z powodzeniem można stosować na zewnątrz.

Płytki podłogowe drewnopodobne – dąb, jesion, a może mahoń?

Obecność drewna w domu nadaje wnętrzom przytulnego charakteru. Nie każdy jednak może sobie na nie pozwolić. Przyczyn może być wiele, a wśród nich m.in. dość wysoki koszt podłogi z prawdziwego drewna czy to, że drewniane deski nie są odporne na wilgoć i nie można ich zbyt często namaczać w czasie mycia. Dobrą alternatywą dla naturalnych podług jest płytka, która imituje wybarwienie, rysunek, a nawet strukturę słojów. W jakich wersjach dostępne są płytki podłogowe drewnopodobne? Dąb to najpopularniejsza z kolorystyk. Imitacje tego drewna mają przeróżne wybarwienia – od naturalnego, po bielone deski w stylu skandynawskim. Poza płytkami podłogowymi drewnopodobnymi dębowymi można dostać gres i terakotę w tonacji innych gatunków drewna np. jesionu, sosny czy merbau.

Płytki podłogowe drewnopodobne – idealne do pomieszczeń narażonych na wpływ wilgoci

Drewniane deski podłogowe są nie tylko piękne, ale także ciepłe i miłe w dotyku. Co więcej, naturalne drewno reguluje mikroklimat pomieszczeń, wprowadzając do nich przyjemną i przyjazną zdrowiu atmosferę. Niestety, deski nie mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu. Kuchnia i łazienka to przestrzenie narażone na wpływ pary wodnej i wilgoci, która mogłaby zniszczyć drewno. W tych pomieszczeniach lepiej zastosować płytki podłogowe drewnopodobne, które można myć wodą. Gres o wybarwieniu drewna sprawdzi się także w korytarzu, gdzie podłoga jest szczególnie podatna na intensywną eksploatację oraz ścieranie przez piasek i błoto wnoszone na butach.

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here