Inspiracje. Zalety umiaru

0
18206
W nowoczesnych wnętrzach idealnie pasuje drewniana podłoga. fot. Barlinek
listwy przypodłogowe

Mniej znaczy więcej – to stwierdzenie zapoczątkowało nową erę w architekturze i wnętrzarstwie. Minimalizm stanowi kwintesencję nowoczesnych wnętrz.

Dyscyplina i dbałość o szczegóły to dwie najważniejsze cechy minimalizmu. Styl ten zakłada, że proste, funkcjonalne rozwiązania są zawsze najlepsze, a piękno wysokiej klasy materiałów i dobrze zaprojektowanych przedmiotów broni się samo. Przeładowane wnętrza dużą liczbą bibelotów, wzorów i gadżetów tylko mu szkodzi. Minimalizm zawsze dąży do uspokojenia i uporządkowania wystroju. Ten efekt pomagają osiągnąć stonowane kolory i umiarkowane użycie dekoracji.

Nie oznacza to oczywiście, że ozdoby są w ogóle niepożądane. Lepszy jeden efektowny element niż kilka nie pasujących. Bo mniej znaczy więcej.

Styl nowoczesny – najważniejsze cechy

  1. Stonowane barwy. Na prowadzenie wysuwają się biele i eleganckie odcienie szarości i beżu. Klasyczna czerń również zawsze znajdzie tu swoje miejsce.
  2. Gładkie powierzchnie. Błyszczące lub matowe meble, w jednym kolorze, bez frezów, wzorów czy dekoracyjnych uchwytów.
  3. Przestrzeń i powierzchnie. Minimalizm nie boi się pustej przestrzeni. Lubi efekt lekkości i przestronności we wnętrzu. Nie ma potrzeby wypełnienia każdego wolnego miejsca meblami i ozdobami.
Deska Barlinecka w stylu minimalistycznym. fot. Barlinek

Zobacz więcej: styl nowoczesny

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here