Styl norweski – minimalistyczny, funkcjonalny, przytulny

0
24039
styl norweski
Skandynawskie mieszkanie nie musi być zawsze perfekcyjnie uporządkowane – aranżacja prezentuje się lepiej, kiedy widać, że w pomieszczeniach toczy się życie.
listwy przypodłogowe

Minimalistyczny, funkcjonalny, przytulny. Styl norweski doskonale sprawdza się zarówno w przestronnych pomieszczeniach, jak i w niewielkich mieszkaniach. Jego cechami charakterystycznym są jasne kolory, naturalne materiały i dużo światła.

Meble wypełniające wnętrza w tej estetyce zazwyczaj wykonane są z surowego drewna lub zostają pomalowane albo okleinowane na biało. Ważne, aby sprzęty były możliwe najprostsze i wsparte na wysokich nóżkach, które dodadzą im lekkości. W aranżacjach często wykorzystywane są metal i szkło, a ściany zazwyczaj pomalowane są na biało, natomiast podłoga wyłożona jest jasnymi deskami. Dobrze, jeśli wnętrze będą zdobiły drewniane dodatki (np. wyeksponowane polana przy kominku), rośliny zielone oraz poduszki i narzuty utrzymane w pastelowej kolorystyce. Co ważne, skandynawskie mieszkanie nie musi być zawsze perfekcyjnie uporządkowane – aranżacja prezentuje się lepiej, kiedy widać, że w pomieszczeniach toczy się życie.

Czytaj więcej: Styl norweski – prosto i w zgodzie z naturą

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here