Przepis na wnętrze. Styl eklektyczny, czyli jaki?

0
16974
Urządzając wnętrze w stylu eklektycznym należy pamiętać o tym, aby łączyć ze sobą jedynie estetyki, które dobrze ze sobą współgrają.
listwy przypodłogowe

Wnętrza w stylu eklektycznym cechuje duża różnorodność. Łączone są w nich elementy z różnych estetyk, które należy zestawiać ze sobą ze szczególną starannością. Często pomieszczenia w stylu eklektycznym pełne są kontrastów i powstają poprzez odświeżenie tradycyjnych aranżacji nowoczesnymi elementami.

Wypełniają je meble pochodzące z różnych epok. Ściany także mogą zostać zaaranżowane w wielu estetykach – dobrze sprawdzi się na nich zarówno surowa cegła, wzorzyste tapety, jak i drewniane deski. Urządzając wnętrze w stylu eklektycznym należy pamiętać o tym, aby łączyć ze sobą jedynie estetyki, które dobrze ze sobą współgrają. Sprawdzonym przepisem na taką aranżację jest choćby wymieszanie nowoczesnych sprzętów z tradycyjnymi meblami czy wprowadzenie do loftowego wnętrza akcentów glamour. Dobrze, aby pomieszczenia w stylu eklektycznym były przestronne i jasne. Lepiej nie zagracać ich zbyt dużą ilością mebli i bibelotów, tylko wybrać kilka sprzętów i akcesoriów, które zdeterminują charakter aranżacji.

Czytaj więcej: Styl eklektyczny

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here