Porady architekta: Mat i lustro, czyli podłoga olejowana i lakierowana

0
7606
listwy przypodłogowe

Podłogi mogą mieć najprzeróżniejsze kolory i odcienie, a na dodatek mogą występować w dwóch „smakach” – olejowane, a więc matowe i na wysoki połysk.

Do posadzki olejowanej, z racji tego, że jest matowa, a po jakimś czasie nabiera szlachetnego wyglądu starej podłogi z desek, doskonale pasują proste meble z jasnego drewna, sprzęty rustykalne, ale także bardzo nowoczesne z elementami metalowymi. Jeśli łączymy taką matową podłogę z terakotą lub kafelkami pamiętajmy, że najlepiej komponują się z nią proste, również matowe płytki o wyglądzie kamienia czy o barwie terakoty. Posadzkę olejowaną można barwić na różne kolory.

Podłogi na wysoki połysk efektownie prezentują się na dużych powierzchniach, przy czym doskonale komponują się z nimi meble stylowe i ze szlachetnych gatunków drewna (tek, mahoń itp.).

Lśniąca podłoga koresponduje z wieloma rodzajami płytek, zarówno tymi „przecieranymi”, imitującymi kamień czy posadzkę w Pompejach, jak i z nowoczesnymi, o czystych barwach (żółć, czerwień, granat). Należy natomiast zdecydowanie unikać połączenia z płytkami czy kafelkami białymi.

Przeczytaj więcej: podłogi drewniane lakierowane

Przeczytaj więcej: podłogi drewniane olejowane

zdjęcie: barlinek.com.pl

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here