Panele laminowane bezklejowe – czyli jakie?

0
17328
listwy przypodłogowe

To elementy, które służą układaniu podłogi pływającej. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, iż można je układać wielokrotnie, gdyż montaż jest czysty i szybki.
Na rynku można znaleźć:
– panele dobijane z poziomie przy użyciu klocka,
– panele pióro – zamek, czyli takie deski, których pióro należy wsunąć w zamek pod odpowiednim kątem, zatrzasnąć oraz dobić,
– panele z układem zatrzaskowym.

Łączenie bezklejowe (na zatrzask, którego nazwa różni się w zależności od producenta), ma podobną wytrzymałość jak łączenie klejone jednak w połączeniach, w których występują zawilgocenia (kuchnia) nie powinno być stosowane. Wilgoć może przedostać się przez łączenie i spowodować pęcznienie paneli na krawędziach.

Panele pióro – zamek wymagają użycia specjalnego uszczelniacza, który zapobiega pęcznieniu desek i zapewnia szczelność połączenia. Stosując bezklejową metodę instalacji paneli można posiłkować się matami układanymi pod panelami, które wyrównują nierówności, tłumią odgłos kroków, stanowią warstwę hydroizolacji i ocieplają wnętrze. Maty takie mogą być wykonane z folii polietylenowej lub PCV, korka. A same panele mogą być montowane na już istniejącej podłodze z parkietu czy płytek PCV bez konieczności zrywania starej posadzki.

Zobacz także: podłoga drewniana

panele winylowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here