Wodne ogrzewanie podłogowe. Pytania i odpowiedzi

0
3187
Ogrzewanie podłogowe wodne. fot. Barlinek

Zanim zdecydujemy się na montaż wodnego ogrzewania podłogowe, mamy wiele pytań i odpowiedzi. Wybraliśmy kilka najczęściej pojawiających się.

Pytanie: Czy wodne ogrzewanie podłogowe jest odpowiednie dla alergików?

Odpowiedź: Tak, w ogrzewaniu podłogowym ciepło przekazywane jest głównie przez promieniowanie, dzięki temu ruch powietrza jest bardzo ograniczony, co przekłada się na niewielką cyrkulację kurzu i mniejsze wysuszanie powietrza.

Pytanie: Czy ogrzewanie podłogowe jest w stanie ogrzać duże pomieszczenie?

Odpowiedź: Tak, w ogrzewaniu podłogowym ciepło oddawane jest przez całą powierzchnię podłogi. Zapewnia to równomierny rozkład temperatury w całym pomieszczeniu, nawet dużym. Aby uniknąć szybszego wychładzania w miejscach narażonych na to, czyli np. przy drzwiach balkonowych, należy zagęścić rozstaw rur grzejnych.

Pytanie: Podobno nie powinno montować ogrzewania podłogowe w sypialni?

Odpowiedź: Ogrzewanie podłogowe można układać w sypialni bez obaw, jednak należy pamiętać, że temperatura na wysokości 50 cm, czyli na wysokości łóżka wynosi najczęściej 21-22 st. Dla niektórych może być to zbyt wysoka temperatur, wówczas należy zamontować termostat i na noc ustawić niższą temperaturę.

Pytanie: Czy na ogrzewaniu podłogowym można układać podłogę z desek?

Odpowiedź: Jeśli zdecydujemy się na montaż ogrzewania podłogowe wówczas musimy zrezygnować z deski litej, która będzie się odkształcać. Natomiast możemy zamontować Deskę Barlinecką, której trójwarstwowa konstrukcja idealnie nadaje się na montaż na ogrzewaniu podłogowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here