Układamy podłogę. Niezbędne akcesoria

0
6933

Akcesoria niezbędne przy układaniu drewnianych desek podłogowych.

Listwy wykończeniowe
Zestaw listew niezbędnych do układania podłogi z desek lub klepek uzupełniają listwy dylatacyjnych oraz progowe. Dopiero tak wykończona posadzka lśni pełnią swej urody i służy przez długie lata.

Listwy przypodłogowe
Do drewnianej podłogi pasować będą prawdziwe, drewniane listwy. W całości wykonane z drewna pokrytego naturalną okleiną (fornirem), zachowują wysoką stabilność kształtu. Okleina wykonana z różnych gatunków drewna pasuje do odpowiednich podłóg. Listwy nadają ułożonej podłodze ostateczny wygląd i pozwalają na zamaskowanie części przewodów.

Naturalne płyty podłogowe
Gdy warstwy podłoża (strop, wylewka) nie mają zadowalającej izolacji akustycznej lub termicznej, a zależy nam na ich poprawie, możemy użyć specjalnych płyt podłogowych. Są one produkowane jako podkład izolacyjny dla parkietów i drewnianych paneli podłogowych z naturalnych surowców i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Dzięki podatności na odkształcenia plastyczne nie występuje w nich naprężenie użytkowe. Cechuje je również łatwy montaż.

Cechy charakterystyczne:
wysoki stopień izolacji akustycznej do 26 dB(A), bardzo dobre zdolności izolacyjności cieplnej – 0,04 W/m °K, niwelują nierówności do 4 mm, zarysowania i pęknięcia w podłożach drewnianych i jastrychowych. Zbudowane są z drewna topolowego bez szkodliwych domieszek, są nieszkodliwe dla środowiska (poddają się utylizacji w 100%).

Ochronna mata podłogowa
Poliwęglanowe maty zapobiegają zniszczeniom wierzchniej warstwy podłogi, głównie spowodowanych korzystaniem z foteli biurowych.

Tektura falista
Tektura o odpowiedniej charakterystyce, służy do wyrównania niewielkich nierówności podłoża oraz dość efektywnie tłumi dźwięki. W odróżnieniu od pianek z tworzyw sztucznych przepuszcza parę wodną, pozwalając drewnu oddychać i nie sprężynuje.

Mata korkowa
Korek jest alternatywą dla tektury falistej. Jest on z pewnością jednym z najbardziej trwałych materiałów organicznych, a nowoczesne procesy technologiczne dodatkowo wzmacniają jego długowieczność. Nie nasiąka wodą, jest nieprzepuszczalny dla gazów i cieczy oraz dzięki dużemu nasyceniu suberyną korek trudno i powoli się pali.

Cechy charakterystyczne:
Skutecznie izoluje wnętrze od szkodliwego wpływu materiałów budowlanych, korek jest nieszkodliwy dla zdrowia, gdyż jest obojętny chemicznie.
Jest ściśliwy i elastyczny, powraca do poprzedniego kształtu, gdy przestaje podlegać naciskowi, antystatyczny, dlatego nie przyciąga i nie pochłania kurzu, nie powoduje alergii.

Zestaw montażowy Zestaw narzędzi niezbędnych do układania podłogi drewnianej takich jak dobijaki, klocki, szmatki, poziomnica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here